Skip to main content

WYCOFANIE Z OBROTU WYBRANYCH PARTII KREATYNY

arrow-down

INFORMACJA W SPRAWIE JAKOŚCI PRODUKTÓW KREATYNOWYCH I DZIAŁAŃ, JAKIE PODEJMUJEMY W TEJ SPRAWIE

Witaj na stronie poświęconej jakości produktów keratynowych i naszych działań w tym zakresie.

Znajdziesz tu informacje nt. kolejnych kroków, które podejmujemy w związku z akcją wycofania określonych partii produktów, wyniki najnowszych badań, opinie niezależnych ekspertów oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Kliknij TU, aby sprawdzić informacje nt. posiadanej przez Ciebie kreatyny (potrzebny będzie numer partii, który znajdziesz na etykiecie, obok daty przydatności do spożycia)

  • Wszystkie kreatyny dostępne w sprzedaży są w 100% przebadane i bezpieczne.
  • Produkty zostały wycofane ze względu na przekroczenie rygorystycznych norm dla suplementów diety. W opinii toksykologów nie są niebezpieczne.
  • Zwiększamy znacząco zakres kontroli i badań. Będziemy najlepiej przebadanym producentem suplementów w Polsce
  • Nasze działania w zakresie prewencyjnego wycofania i przebadania produktów wykraczają daleko poza wymogi prawne dla producentów suplementów w Polsce

UWAGA: Produkty, w których odnotowano przekroczenia nie są niebezpieczne. Potwierdziły to niezależne opinie toksykologów. Maksymalna ilość przekroczeń stwierdzona w badanych partiach jest zdecydowanie mniejsza niż przewidują to normy dla produktów spożywczych. Przykładowo: jeden kilogram mięsa z tuńczyka zawiera tyle rtęci, co 4 pełne opakowania (800 kapsułek) kreatyny z wycofywanych partii. Żeby więc spożycie tych kreatyn było odczuwalne dla zdrowia, trzeba byłoby zjeść 200 kapsułek, czyli całe opakowanie na raz.

Mimo to, niezwłocznie po pojawieniu się pierwszych sygnałów o sprawie, dobrowolnie wycofaliśmy ze sprzedaży nie tylko partie, w których wykazano przekroczenia, ale także wszystkie suplementy z kategorii kreatyn, wysyłając je do ponownego, gruntownego przebadania. Mamy stuprocentową pewność, że w tej chwili sprzedajemy wyłącznie kreatyny, które spełniają wszystkie normy jakościowe i mają komplet aktualnych, niezależnych badań.

13 września. otrzymaliśmy kompletne wyniki testów dla wszystkich produktów kreatynowych. Czujemy się w obowiązku transparentnie poinformować o tym nasze otoczenie.

Osoby posiadające nasze kreatyny uprzejmie prosimy o skorzystanie z wyszukiwarki, dzięki której możliwe będzie uzyskanie dalszych informacji na temat produktu i sprawdzenie czy jest on objęty akcją wycofania / wymiany.

Kliknij TU, aby sprawdzić informacje nt. posiadanej przez Ciebie kreatyny (potrzebny będzie numer partii, który znajdziesz na etykiecie, obok daty przydatności do spożycia). Informacje na temat kreatyny możesz także uzyskać dzwoniąc pod numer (77) 544 60 96 (od poniedziałku do piątku w godzinach 08.00-20.00). Możesz także napisać do nas na adres sklep@sfd.pl.

Jesteśmy liderem hurtowego i detalicznego handlu odżywkami, suplementami diety i żywnością dietetyczną. Na rynku działamy od 20 lat. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby wykluczyć ryzyko podobnych sytuacji w przyszłości.

W tej sprawie podejmujemy bardzo wiele działań, które wykraczają poza wymogi prawne dla producentów suplementów diety w Polsce. Wzmacniamy procedury audytu dostawców i zwiększamy liczbę niezależnych badań jakości naszych produktów. W ramach stałej współpracy z niezależnym laboratorium już teraz prowadzimy liczne dodatkowe testy. Ich wyniki publikujemy na stronach internetowych [Kliknij TU, aby przejść do wyników badań]. Przeznaczymy także dodatkowe środki na zakup własnego urządzenia do badań na obecność metali ciężkich. To pozwoli nam na stały, całkowicie niezależny od podwykonawców nadzór nad jakością wykorzystywanych przez nas surowców.

Sytuacja, z którą się mierzymy, bardzo wiele nas nauczyła. Jako lider rynku suplementów diety w Polsce, chcemy wyznaczyć nowy, wyższy standard kontroli jakości. Będziemy dążyć do tego, aby nasza branża była lepiej uregulowana, a badania surowców stały się dla wszystkich obowiązkowe. Włączamy nasze produkty do Programu Niezależnych Badań Laboratoryjnych, gdzie poddawane będą testom jakościowym prowadzonym przez Fundację “Badamy Suplementy. Skala dotychczas realizowanych przez nas badań (przykładowo w tym roku, tylko do sierpnia wykonaliśmy ich ponad 700) zostanie znacznie zwiększona, aby mieć pewność, że nasze produkty są bezpieczne. Kliknij TU, aby przejść do wyników najświeższych badań.

POPRZEDNI NEWS
UDOSTĘPNIJ