Skip to main content

Wycofanie z obrotu wybranych partii kreatyny

arrow-down

STANOWISKO W SPRAWIE WYCOFANIA Z OBROTU WYBRANYCH PARTII PRODUKTÓW SFD Creatine I ALLNUTRITION Creatine

W ostatnich dniach otrzymaliśmy sygnał o możliwym wystąpieniu wady jakościowej w jednej z partii kreatyn wyprodukowanych na nasze zlecenie przez jednego z zewnętrznych dostawców. Podjęliśmy natychmiastowe działania wyjaśniające, sprawdzeniu podlegały m.in. certyfikaty jakości przedstawione przez dostawcę kreatyny, poświadczające, że surowiec został przebadany i jest wolny od jakichkolwiek wad. Przeprowadzone przez Sanepid badania laboratoryjne potwierdziły jednak, że w kilku partiach naszych kreatyn przekroczone zostały normy metali ciężkich (rtęć) dopuszczalne dla suplementów diety.

W wyniku naszych ustaleń okazało się, że przyczyną zanieczyszczenia było użycie przez producenta wadliwego surowca (monohydratu kreatyny). Surowiec okazał się wadliwy, pomimo, że posiadał certyfikat poświadczający, że substancja ta jest pełnowartościowa i niezanieczyszczona.

Partie produktów wskazane przez Sanepid natychmiast wycofaliśmy ze sprzedaży, nie są już one dostępne w naszych sklepach.

Jednocześnie prowadzimy akcję wycofania produktów z rynku – wszystkich Klientów, którzy posiadają w domu nasze kreatyny, bardzo prosimy o sprawdzenie nazwy produktu, numeru partii oraz daty przydatności do spożycia.

Wycofaniem objęte są następujące partie produktów:

Lp.Nazwa produktuNumer partiiData przydatności do spożycia
1.SFD Creatine 200 cap1E3.T0007/2024
2.SFD Creatine 200 cap4E2.T0007/2024
3.ALLNUTRITION Creatine muscle max 500 g natural1E5.T2409/2024
4.ALLNUTRITION Creatine muscle max 500 g natural4E2.T2407/2024
5.ALLNUTRITION Creatine muscle max 500 g natural3E4.T2408/2024
6.SFD Creatine 250 g natural2E3.T2407/2024
7.SFD Creatine 200 capPE1.T0006/2024

Jeżeli posiadają Państwo produkt wymieniony w powyższej tabeli, prosimy o zwrot w miejscu zakupu lub dowolnym sklepie stacjonarnym SFD (bez konieczności okazywania paragonu). Otrzymają Państwo zwrot pieniędzy za zakup.

Dla Klientów uruchomiliśmy specjalna infolinię. W przypadku pytań związanych z wycofaniem, nasi konsultanci są do ich dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00 pod numerem 77 544 60 96

Bardzo przepraszamy wszystkich za niedogodności.

Akcja wycofania dotyczy wyłącznie wskazanych powyżej produktów.

Bezpieczeństwo naszych Klientów jest dla nas najważniejsze. Dlatego, oprócz natychmiastowego zawieszenia współpracy z dostawcą do momentu całkowitego wyjaśnienia sprawy i otwartego poinformowania o niej Klientów, podjęliśmy jednocześnie decyzję o niezwłocznym wycofaniu z rynku nie tylko produktów, które nie spełniają norm, ale także dobrowolnym, prewencyjnym wstrzymaniu sprzedaży wszystkich produktów z kategorii kreatyn (pochodzących od tego oraz innych producentów), których próbki są aktualnie badane w akredytowanych laboratoriach.

W tej chwili w naszych sklepach dostępne są wyłącznie kreatyny, co do których mamy stuprocentową pewność, że są w pełni bezpieczne i spełniają wszystkie normy jakościowe. Poszczególne partie będą sukcesywnie przywracane do sprzedaży, kiedy otrzymamy z niezależnego laboratorium wyniki badań potwierdzające w 100% bezpieczeństwo i wysoką jakość produktów. Wyniki testów będą dostępne dla naszych klientów na stronie sfd.pl na stronach docelowych poszczególnych produktów.

Sprawę traktujemy bardzo poważnie – nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z takim przypadkiem. Jesteśmy zdeterminowani, aby jak najszybciej wyjaśnić wszystkie okoliczności i skutecznie wycofać wadliwe produkty, a także podjąć działania, które zapobiegną tego typu zdarzeniom w przyszłości.

Czujemy odpowiedzialność nie tylko za tę sytuację, ale również jako jeden z liderów, za całą branżę suplementów diety. Nasze produkty badane są przez nas regularnie badane – tylko w 2022 r. roku przeprowadziliśmy blisko 600 testów na obecność różnych substancji w blisko 250 produktach końcowych. Dodatkowo każda partia surowców użytych w produkcji powinna posiadać odpowiednie certyfikaty dopuszczające ich wykorzystanie w produkcji. Zaistniała sytuacja, była w tym przypadku całkowicie niezależna od nas (użycie przez wytwórcę surowca z certyfikatem, który okazał się nieprawidłowy).

Biorąc pod uwagę te okoliczności podjęliśmy pilną decyzję o przeglądzie i wzmocnieniu procedur audytu naszych dostawców ,oraz podwojeniu budżetu przeznaczanego na niezależne badania jakości naszych produktów. W ramach stałej współpracy z niezależnym laboratorium będziemy prowadzić te testy w większym zakresie, a ich wyniki udostępniać publicznie na stronach internetowych. Jednocześnie jako Lider rynku suplementów diety w Polsce, wyznaczamy nowy, wyższy standard kontroli jakości, włączając nasze produkty do Programu Niezależnych Badań Laboratoryjnych, gdzie poddamy się kontroli naszych produktów przez Fundację “Badamy Suplementy”, przeznaczając środki na niezależne od nas badania jakości.

Sprawa ma dla nas w tej chwili najwyższy priorytet i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby wykluczyć ryzyko podobnych sytuacji w przyszłości. Jeszcze raz bardzo przepraszamy za wszystkie niedogodności.

POPRZEDNI NEWS
UDOSTĘPNIJ
NASTĘPNY NEWS