O firmie

O firmie

SFD S.A. rozpoczęła działalność w listopadzie 2010 roku na bazie wniesionej aportem, zorganizowanej (w rozumieniu art. 551 kodeksu cywilnego) części przedsiębiorstwa Kulturystyka.pl Mateusz Pazdan. Działalność firmy Kulturystyka.pl, będącej poprzedniczką SFD S.A., rozpoczęła się pod koniec lat 90, kiedy to dotychczasowy właściciel firmy Mateusz Pazdan, pasjonat wszelkiego rodzaju aktywności fizycznych, dostrzegł, że na rynku nie ma grupy dyskusyjnej o tematyce sportowej. Szczególnie bliska jego sercu była kulturystyka amatorska, której poświęcił znaczną część swojego życia.

W latach dziewięćdziesiątych temat sportów sylwetkowych był mało popularny, a dostępnych źródeł informacji było bardzo niewiele. Brakowało miejsca, w którym osoby takie jak Mateusz, mogą podzielić się swoją pasją, zamiłowaniem do sportu, doświadczeniami, a także nieść pomoc i dawać cenne wskazówki innymi.

W 1999 wizja miała przekształcić się w rzeczywistość. Wtedy to Mateusz Pazdan, rozpoczął pracę nad pierwszą w Polsce grupą dyskusyjną zrzeszającą ludzi aktywnych. Na początku nikt nie przypuszczał, że motywacja, pasja i zaangażowanie przekształcą się w wielomilionowy biznes, który po latach nieustającej, ciężkiej pracy zaprowadzą firmę do bycia jednym z Liderów w branży odżywek i suplementów diety. Wróćmy jednak do samego początku.

 • 2000
  kult2000
  Wizja staje się faktem... powstaje kulturystyka.pl i sfd.pl
  Stało się! po roku od rozpoczęcia prac, dzięki zaangażowaniu sympatyków “żelaznego sportu” portal www.kulturystyka.pl stał się największą witryną branżą w Polsce, a serwis www.sfd.pl podstawowym kompedium wiedzy z zakresu wszelkiego rodzaju aktywności fizycznych. Forum SFD okazało się domem, którego Członkowie tworzyli wielką rodzinę opartą o wartości takie jak zaufanie, chęć pomocy innym, pasję i wspólny cel dążenia do najlepszej wersji siebie. Bez znaczenia były podziały, różnice poglądowe, stopień zaawansowania, czy miejsce zamieszkania na “kulturystycznej” mapie Polski, która wtedy dopiero nabierała kształtu. Zakres tematyki z dnia na dzień stawał się coraz większy, użytkowników przybywało, a forum rozrastało się w tempie, które przekraczało najśmielsze oczekiwania Mateusza. To był dopiero początek przygody…
 • 2003
  sklep-sfd
  Czas na kolejny krok… pierwszy sklep internetowy.
  Rosnąca popularność kulturystyki.pl i sfd.pl nie przyćmiły chęci Mateusza na dalszą pomoc adeptom sportów sylwetkowych i siłowych. W 2003 przyszedł czas na kolejny, bardzo ważny krok - otwarcie jednego z pierwszych sklepów internetowych oraz kilku sklepów stacjonarnych, które miały zaopatrywać Klientów w najwyższej jakości produkty. Wszystko zaczęło się na małą skalę, a sprzedaż dedykowana była głównie do osób fizycznych. Tak powstał sklep, który po kilkunastu latach miał wysyłać kilkadziesiąt tysięcy paczek każdego miesiąca, ku zadowoleniu setek tysięcy Klientów w kraju i za granicą.
 • 2007
  hurt1
  Przenosimy się na następny poziom… otwarcie hurtowni SFD.
  Dzięki stale rosnącemu wolumenowi obrotów, świetnym kontaktom w branży i coraz większej renomie, firma podjęła decyzję o otwarciu hurtowni, która miała dostarczać możliwie najlepsze warunki handlowe swoim Odbiorcom. Koncepcja szybko przeszła do fazy realizacji i tak powstała hurtownia, która obecnie jest największym branżowym dostawcą odżywek i suplementów diety na terenie kraju oferującą ponad 6000 SKU ze starannie wyselekcjonowanych marek znanych w Polsce i na świecie.
 • 2010
  newc
  Świat wielkiego biznesu...założenie spółki akcyjnej SFD S.A.
  Przyszedł czas na spełnienie kolejnego marzenia. Firma SFD w 2010 roku wkroczyła na parkiety warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych NewConnect mocno zaznaczając swoją pozycję rynkową i aspiracje do bycia jedną z największych branżowych firm, nie tylko w Polsce, ale także w Europie. Zaufanie akcjonariuszy i pozytywny odbiór spółki przez rynek dodały motywacji do działania i dalszego rozwoju.
 • 2013
  sfdsa-paczki
  Pierwszy 10 00 paczek… co czeka Nas dalej?
  Niespełna 3 lata po debiucie giełdowym osiągnęliśmy kolejny “kamień milowy” - 10 000 zamówień hurtowych i detalicznych. Wtedy wydawało się to czymś wielkim, prawie nieosiągalnym. Było to potężne wyzwanie sprzedażowe, operacyjne i logistyczne. Jednak wtedy poza radością i biznesowym spełnieniem czuliśmy, że jeszcze wiele przed nami.
 • 2016
  produkty
  Cztery marki własne i ponad 100 stworzonych produktów.
  W 2016 posiadaliśmy w swojej ofercie przeszło 90 marek Polskich i zagranicznych, w tym 4 marki własne, które po dziś dzień są rozwijane i dostarczają naszym Odbiorcom najwyższej jakości produktów, które pozwalą realizować im zakładane cele i towarzyszą im każdego dnia. Wtedy wydawało nam się, że ponad 100 produktów, które udało nam się stworzyć to imponujący wynik. Co przyniosły kolejne lata?
 • 2018
  magazyn1
  Czas na nowe miejsce … zmieniamy magazyn i strefę biurową.
  Na przestrzeni lat miejsce magazynowania naszych produktów zmieniało się kilka razy, wraz z rosnącymi potrzebami naszych Klientów. W 2018 musieliśmy podjąć decyzję o kolejnej przeprowadzce. 1400m2 dotychczasowego magazynu zostało zastąpione na całkowicie nową, zaawansowaną logistycznie strefę magazynową o powierzchni blisko 5000m2, natomiast strefa biurowa została przeniesiona do oddalonego nieopodal Opolskiego Centrum Logistycznego. Ta zmiana znacząco wpłynęła na jakość świadczonych przez Nas usług, komfort i zadowolenie Pracowników oraz czas dostawy paczki do Klienta.
 • 2019
  sfd1aa
  Nie tylko sprzedaż online… czyli otwieramy sieć sklepów stacjonarnych i franczyzowych
  Po 12 od momentu otwarcia pierwszego sklepu stacjonarnego w Łodzi udało nam się otworzyć łącznie 10 sklepów własnych SFD i 64 punktów franczyzowych. Projekt ten jest stale rozwijany i dochodzą kolejne punkty na mapie Polski. Mamy nadzieję, że w przyszłości, w każdym dużym mieście w Polsce powstanie sklep stacjonarny, który będzie uzupełnieniem naszego modelu sprzedaży wielokanałowej Omnichannel
 • 2020
  sfd20
  Co nowego w firmie SFD, czyli gdzie zaczynaliśmy, a gdzie jesteśmy teraz?
  Minęło 20 lat od początku działalności podwalin firmy SFD S.A.. Dwadzieścia lat ciężkiej pracy, rozwoju i realizowania naszego planu. Tego samego planu, który w 1999 towarzyszył naszemu Prezesowi. Wtedy jedna osoba chciała zmieniać świat sportów sylwetkowych i siłowych… Teraz robimy to wspólnie. Przeszło 200 osób każdego dnia pracuje na wspólny sukces jakim jest ta firma, a Ty towarzyszysz nam w tej drodze.

Jak teraz wygląda SFD w liczbach? 

 • Wysyłamy nawet 85 000 paczek hurtowych i detalicznych miesięcznie
 • Nasz sklep poleca ponad 135 000 klientów
 • Przekroczyliśmy 2 500 000 miliona dostarczonych paczek
 • Posiadamy kilkadziesiąt witryn informacyjnych i sprzedażowych
 • Nasze konta społecznościowe obserwuje przeszło 1 000 000 osób.
 • Nawet 15 osób składa swoje zamówienie w ciągu 60 sekund
 • Zatrudniamy ponad 200 osób
 • Posiadamy 10 sklepów własnych i 64 sklepów franczyzowych

To jednak tylko liczby, z czego jesteśmy najbardziej dumni?

SFD to nie tylko liczby, o statystykach można pisać bez końca. Co dla nas jest największą wartością? Czy jest to ilość zamówień? Czy są to sklepów stacjonarne? Czy jest to udział w rynku?

Dla nas największą wartością są LUDZIE, te osoby, które każdego dnia przychodzą do pracy realizować swoją pasję i walczyć o sukces. Tworzymy zespół, który dla wielu jest jak rodzina, dostarczamy możliwie najlepszej jakości produktów, informacji i contentu. Nie jesteśmy idealni, ale wierzymy, że kiedyś będziemy. Najważniejszy jest dla nas Klient. Bez względu na to, czy jest z nami od lat, czy zaufał nam po raz pierwszy. To Wasze zadowolenie jest największym powodem do dumy. Co czeka nas w przyszłości?

Możemy zadecydować o tym wspólnie!

Pozdrawiamy,
Team SFD!