Blog

SFD zamierza przeprowadzić emisję akcji oraz przenieść notowania na rynek główny GPW

sfd11
Aktualności

SFD zamierza przeprowadzić emisję akcji oraz przenieść notowania na rynek główny GPW

Zarząd SFD S.A zapowiada zwołanie NWZA i rekomenduje podjęcie uchwały w sprawie emisji akcji na New Connect w drugiej połowie 2021r. Zakładane wpływy z emisji mają wynieść maksymalnie 2,5 mln euro, a pozyskane środki posłużą sfinansowaniu rozwoju spółki. Spółka korzysta z dynamicznie rosnącej koniunktury na rynku suplementów diety i odżywek. Na najbliższym NWZA zarząd będzie także rekomendował akcjonariuszom przeniesienie notowań akcji z New Connect na rynek główny GPW w pierwszej połowie 2022r.

Mamy za sobą rekordowy rok 2020. Nasze przychody wzrosły o ok. 39%, a EBITDA o ok. 205%. Rok 2020 zakończyliśmy rekordowym zyskiem netto prawie 12 mln zł. W trudnym czasie pandemii nasi klienci nie chcą rezygnować z aktywności fizycznej i dbania o właściwą suplementację organizmu. Ten trend trwa także w tym roku. Wzrostowi sprzedaży sprzyja rozwój e-commerce i usług logistycznych, a my możemy dziennie wysłać nawet 10 000 paczek do naszych klientów. W pierwszych dwóch miesiącach tego roku odnotowaliśmy 40% wzrost sprzedaży w porównaniu ze styczniem i lutym zeszłego roku. Takie wyniki cieszą tym bardziej, iż większość naszej sprzedaży to marki własne, które umacniają pozycje na rynku polskim oraz zagranicą i wykazują wysoką rentowność. Inwestujemy więc w rozwójskomentował Mateusz Pazdan, prezes zarządu SFD S.A.

W dniu 6 kwietnia 2021r. Zarząd SFD S.A. podjął dwie uchwały ważne dla rozwoju Spółki. Spółka zwoła NWZA, aby akcjonariusze wyrazili zgodę na emisję nowych akcji w ramach oferty publicznej realizowanej w trybie subskrypcji otwartej z wyłączeniem prawa poboru, przeprowadzonej w oparciu o art. 37b Ustawy ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych. Wpływy z emisji mają wynieść nie mniej niż 1 mln euro do maksymalnie 2,5 mln euro, a pozyskane środki posłużą sfinansowaniu potrzeb rozwojowych spółki w związku z rosnącą sprzedażą produktów. Emisja akcji zwiększy także free float Spółki i umożliwi poszerzenie grona akcjonariuszy o inwestorów instytucjonalnych.  Termin emisji planowany jest na 2 połowę 2021r. Jednocześnie Spółka chce zbudować większą rozpoznawalność wśród inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych. Dlatego zarząd zarekomenduje najbliższemu NWZA podjęcie uchwały w sprawie przeniesienia notowań Spółki z rynku NewConnect na rynek główny GPW w 1 połowie 2022r.