Blog

SFD S.A. wspiera projekt kulinarno-charytatywny COOK&SHARE

cs1
Aktualności

SFD S.A. wspiera projekt kulinarno-charytatywny COOK&SHARE

W lutym dołączyliśmy do V Edycji Projektu kulinarno- charytatywnego Cook&Share organizowanym przez studentów warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej w ramach akcji „Świat bez głodu” Polskiej Akcji Humanitarnej. 

Głównym celem projektu jest pomoc potrzebującym dzieciom oraz walka z głodem na świecie. Celem także jest zwrócenie uwagi na marnotrawienie żywności oraz dbanie o swoje zdrowie poprzez odpowiednie nawyki żywieniowe.

W dniach 15- 16  kwietnia na SGH i poza murami uczelni w ramach akcji Cook&Share odbędzie się finał akcji w ramach której zostanie przeprowadzony panel dyskusyjny, gra oraz loteria połączona ze zbiórką pieniędzy na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej dla głodujących w Sudanie Południowym.  Ponad połowa mieszkańców Sudanu Południowego nie ma wystarczającej ilości jedzenia przyczyną tego są pandemia, gwałtowne powodzie oraz toczący się konflikt zbrojny. Spowodowało to największy kryzys żywnościowy od momentu uzyskania przez kraj niepodległości w 2011 roku.

W ramach projektu odbędzie się także konkurs i warsztaty kulinarne podczas których studenci skorzystają z najlepszych produktów marek ALLNUTRITION i SFD S.A. w przygotowaniu posiłków. 

Firma SFD S.A. swoimi działaniami dąży do poprawy jakości życia społeczności na świecie, inwestuje w edukację, zrównoważony rozwój, zdrowie, sport i chętnie promuje zasady społecznie odpowiedzialnego biznesu.