Blog

Oświadczenie w sprawie testów wykazujących zwiększoną zawartość cukrów w wybranych produktach

sfd11
Aktualności

Oświadczenie w sprawie testów wykazujących zwiększoną zawartość cukrów w wybranych produktach

We wrześniu 2019 roku, jeden z blogów zajmujących się badaniem odżywek sportowych, po przebadaniu produktów spółki zwrócił uwagę na większą (niż deklarowana) zawartość cukrów w wyrobie spółki. Natychmiast zlecone zostało badanie, które potwierdziło zmiany w składzie produktowym. W tym samym momencie wstrzymano sprzedaż sprawdzonych produktów i o zmianach powiadomieni zostali konsumenci. 

Stwierdzono niezgodność rodzaju węglowodanów tj. zamiast maltodekstryny (modyfikowana skrobia kukurydziana), która tylko w pewnym stopniu jest scukrzona, dodana została dekstroza (inaczej glukoza). Zawartość białka jest niezmienna. Zawartość węglowodanów także nie ulega zmianie – może się zmieniać tylko procentowa zawartość cukrów wchodzących w węglowodany. Produkt jest bezpieczny i zgodny z prawem, jednak opis na etykietach mógł wprowadzić w błąd konsumentów. 

Zmiana składu produktowego wynikała ze zmiany procesu produkcyjnego w zakładzie podwykonawcy, niekonsultowanej wcześniej ze spółką SFD SA. Za zaistniałe niejasności przepraszamy i jednocześnie deklarujemy zwiększenie częstotliwości badań naszych produktów. W SFD SA. dbamy o to, by nasze produkty zawsze były najwyższej jakości. Portfolio naszych wyrobów w ostatnich latach wzrosło kilkukrotnie, za co bardzo dziękujemy naszym klientom. Wiemy jednak, że chcąc utrzymać pozycję lidera rynku, musimy zwiększyć nakłady na ciągły proces kontroli jakości.