Blog

Największy sklep stacjonarny SFD w Poznaniu już otwarty!

sfd11
Aktualności

Największy sklep stacjonarny SFD w Poznaniu już otwarty!

Właśnie doczekaliśmy się otwarcia największego sklepu SFD, który mieści się w Multikinie obok Starego Browaru w dogodnym komunikacyjnie miejscu w Poznaniu.

Do tej pory w Polsce powstały 33 punkty SFD w popularnych lokalizacjach.

Sklepy można znaleźć w topowych galeriach handlowych, przy siłowniach oraz w popularnych i przystępnych komunikacyjnie miejscach danego miasta. SFD jest właścicielem sześciu sklepów, natomiast pozostałe 27 funkcjonuje na zasadach franczyzowych.

Fitnessowe BUM w Polsce i na Świecie wydaje się nie mieć granic. Nieustannie rośnie grupa osób świadomych wpływu aktywności fizycznej na zdrowie. Odpowiednia dieta i suplementacja sprzyjają wynikom sportowym oraz pozwalają budować nam wymarzone sylwetki. Dzięki propagowanej wiedzy w serwisach internetowych, coraz więcej osób zaczyna przykładać większą uwagę do tego co znajduje się w ich diecie, także z dużą wagą traktują potrzebę uzupełnienia niedoborów żywieniowych suplementami.

Sklep SFD od wielu lat dzierży dumne miano lidera wśród sklepów z odżywkami i suplementami diety. Systematycznie poszerza asortyment innowacyjnych produktów należących do wielu marek światowych, a także marek własnych. Rośnie grono zadowolonych, powracających klientów.

Sklepy należące do SFD S.A. oraz te w systemie franczyzowym powstają w całej Polsce jak „grzyby po deszczu”. Odkąd zarząd spółki podjął decyzje o zmianie strategi sprzedażowej i zrobieniu kroku w kierunku klientów, którzy przed zakupem wolą jednak porozmawiań z wykwalifikowanym doradcą twarzą w twarz, co chwilę dzielimy się informacją o nowej lokalizacji sprzedażowej.

W związku rosnącym udziałem sprzedaży internetowej w branży nie była to łatwa decyzja, jednak bardzo szybko okazało się, że oprócz znacznego zysku sklepów własnych i franczyzowych rosną także obroty sklepu internetowego. Jak Spółka podaje w swoim raporcie kwartalnym, obroty wygenerowane w drugim kwartale tego roku wyniosły ponad 120% obrotów uzyskanych w analogicznym okresie poprzedniego roku. Sytuację tą bez wątpienia można nazwać sukcesem sprzedażowym i właściwą strategią dla Spółki i jej partnerów.

Nowe lokalizacje, to dodatkowo ogromne ułatwienie dla klientów w postaci coraz szerszej dostępności odbiorów osobistych. Realizacja takich zamówień zazwyczaj nie trwa dłużej niż 48h, a klient nie ponosi kosztów dostawy.

Skrupulatnie wyselekcjonowany asortyment dostępny w sklepach stacjonarnych w głównej mierze opiera się o marki własne SFD, jednak dostępne są również topowe produkty pozostałych marek. Nacisk na wysoki i przyjazny standard wystroju oraz wysoki profesjonalizm obsługi klienta sprawia, że klientami stają się również osoby, które dotychczas nie zaglądały do podobnych punktów z suplementami diety. Projekt rozwoju własnej sieci sprzedaży stacjonarnej spotkał się z pozytywnym odbiorem klientów, którzy mają szybki dostęp do ulubionych produktów w internetowych cenach. W social mediach klienci wręcz domagają się otwarcia kolejnych sklepów w swoich lokalizacjach. Partnerzy biznesowi coraz częściej decydują się na dostosowanie standardów i wywieszenie niebieskiego logo sieci.

Więc gdzie obecnie znajdują się sklepy stacjonarne SFD i i kiedy możemy spodziewać się kolejnych?

Tylko w sierpniu sprzedaż rozpoczęły sklepy franczyzowe m.in. w Koninie, Sulechowie, Rzeszowie i Toruniu, a także największy z dotychczas powstałych sklep własny w ścisłym centrum Poznania. Równolegle trwają prace nad powstaniem kolejnych sklepów na terenie całej Polski. Jeszcze w tym roku SFD będzie największą siecią stacjonarnych sklepów z suplementami diety i odżywkami dla sportowców w Polsce.

Serdecznie zapraszamy.