Written by admin

Oświadczenie w sprawie testów wykazujących zwiększoną zawartość cukrów w wybranych produktach

We wrześniu 2019 roku, jeden z blogów zajmujących się badaniem odżywek sportowych, po przebadaniu produktów spółki zwrócił uwagę na większą (niż deklarowana) zawartość cukrów w wyrobie spółki. Natychmiast zlecone zostało badanie, które potwierdziło zmiany w składzie produktowym. W tym samym momencie wstrzymano sprzedaż sprawdzonych produktów i o zmianach powiadomieni zostali konsumenci. 

Stwierdzono niezgodność rodzaju węglowodanów tj. zamiast maltodekstryny (modyfikowana skrobia kukurydziana), która tylko w pewnym stopniu jest scukrzona, dodana została dekstroza (inaczej glukoza). Zawartość białka jest niezmienna. Zawartość węglowodanów także nie ulega zmianie – może się zmieniać tylko procentowa zawartość cukrów wchodzących w węglowodany. Produkt jest bezpieczny i zgodny z prawem, jednak opis na etykietach mógł wprowadzić w błąd konsumentów. 

Zmiana składu produktowego wynikała ze zmiany procesu produkcyjnego w zakładzie podwykonawcy, niekonsultowanej wcześniej ze spółką SFD SA. Za zaistniałe niejasności przepraszamy i jednocześnie deklarujemy zwiększenie częstotliwości badań naszych produktów. W SFD SA. dbamy o to, by nasze produkty zawsze były najwyższej jakości. Portfolio naszych wyrobów w ostatnich latach wzrosło kilkukrotnie, za co bardzo dziękujemy naszym klientom. Wiemy jednak, że chcąc utrzymać pozycję lidera rynku, musimy zwiększyć nakłady na ciągły proces kontroli jakości.

займ на карту займ на карту срочно без отказа